Arrestohen në Prishtinë një italiane dhe një shqiptare nën dyshimet për prostitucion - Gazeta Express
string(84) "arrestohen-ne-prishtine-nje-italiane-dhe-nje-shqiptare-nen-dyshimet-per-prostitucion"

Arrestohen në Prishtinë një italiane dhe një shqiptare nën dyshimet për prostitucion

Lajme

Gazeta Express

09/08/2022 9:01

Një shtetase e Shqipërisë dhe një e Italisë janë arrestuar në Prishtinë nën dyshimet për “mundësim apo detyrim me prostitucion”.

Si prova janë konfiskuar dy telefona mobil dhe një veturë.

Lexo Edhe:

Me vendim të prokurorit të dyshuarat janë dërguar në mbajtje.

Njoftimi i plotë i policisë:

MUNDËSIM APO DETYRIM ME PROSTITUCION/Prishtinë 08.08.2022 – 18:40. Lidhur me rastin, janë arrestuar dy të dyshuara femra njëra shtetase e R. Shqipërisë dhe tjetra  shtetase e Italisë. Janë sekuestruar një veturë dhe dy telefona mobil. Me vendim të prokurorit, të dyshuarat janë dërguar në mbajtje.