Arrestimet pas tërmetit! Vihet në pranga ish-kreu i INUV - Gazeta Express

Ballina

Gazeta Express

14/12/2019 12:16

Arrestimet pas tërmetit! Vihet në pranga ish-kreu i INUV

Ballina

Gazeta Express

14/12/2019 12:16

Në valën e arrestimeve pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit, Prokuroria ka vendosur në listën e personave përgjegjës dhe ish kreun e INUV në Durrës.

I arrestuar nga policia për hetimet që po bëhen nga prokuroria për shembjen e godinave nga tërmeti është edhe ish-drejtori i INUV-it qarku Durrës Artur Çela.