Arratisja spektakolare nga burgu italian, asnjë gjurmë nga shqiptari, policia ifaliane ngrihet në këmbë - Gazeta Express
string(101) "arratisja-spektakolare-nga-burgu-italian-asnje-gjurme-nga-shqiptari-policia-ifaliane-ngrihet-ne-kembe"

Arratisja spektakolare nga burgu italian, asnjë gjurmë nga shqiptari, policia ifaliane ngrihet në këmbë

Shqiperi

Gazeta Express

27/09/2023 9:00

Roland Dedja, 40-vjeç u arratis dy ditë më parë nga burgu i Teramos në Itali.

Arratisja u zbulua ditën e djeshme dhe siç bëjnë me dije mediet italiane nuk ka asnjë gjurmë nga i arratisuri shqiptar.ADVERTISING

Lexo Edhe:

Kontrollet po bëhen gjithnjë e më të forta në provincën e Teramos, duke përfshirë pikat e kontrollit rrugor dhe patrullat e policisë.

Kontrollet po bëhen gjithnjë e më të forta në provincën e Teramos, duke përfshirë pikat e kontrollit rrugor dhe patrullat e policisë.

I burgosuri ishte në burgun e Abruzzos pas arrestimit të tij në Martinsicuro qershorin e kaluar për akuzat e drogës dhe grabitjes. Ai ishte në pritje të gjykimit.

39-vjeçari do të kishte shfrytëzuar një defekt në kontroll, duke përfituar nga puna në burg dhe me litar të fiksuar në kangjellat e hekurta, ai u ul i ndihmuar edhe nga një bashkëpunëtor, i cili me dron i dha mjetet e arratisjes.

Kjo nuk është hera e parë që Dedja arratiset nga burgu. Në vitin 2010 ai arriti të arratisej nga burgu i Pizës, ku ndodhej për vrasje dhe tentativë vrasjeje.

Me të, në atë rast ishte edhe një i burgosur tjetër, me të cilin u arratisen me çarçaf. Të dy u kapën disa muaj më vonë.