Arnold Schwarzenegger zbulon sekretin që e bën një dietë të ketë sukses - Gazeta Express
string(71) "arnold-schwarzenegger-zbulon-sekretin-qe-e-ben-nje-diete-te-kete-sukses"

Arnold Schwarzenegger zbulon sekretin që e bën një dietë të ketë sukses

Yjet

Gazeta Express

04/04/2024 22:38

Arnold Schwarzenegger njihet për bodybuilding dhe dietën e tij bazë. Tani ai po ndan ekspertizën e tij me brezin e ri.

Në buletinin më të fundit Pump Club, ylli i Terminator i udhëzoi bodybuilders aspirantë se “kufizimet ekstreme” në dieta do të bëjnë më shumë dëm sesa mirë.

Lexo Edhe:

“Ju jeni mësuar se ka ushqime të mira dhe ushqime të këqija. Dhe se shtimi i fleksibilitetit do të thotë të sakrifikosh rezultate,” shkruan ai. “Në realitet, dietat e ndërtuara rreth kufizimeve ekstreme rrisin stresin, ankthin dhe dëshirat. Dhe kjo mund të bëjë që kaq shumë qëllime të mira të dështojnë.”

Duke cituar një studim të besueshëm, Arnold theksoi:

“Kjo është ajo që sugjeron studimi më i fundit për pushimet e dietës – ju mund të shijoni dhe të arrini akoma një shëndet më të mirë.

Nëse po përpiqeni të filloni të hani më mirë, ndërtoni një plan ku është e vështirë të dështoni. Dhe kjo do të thotë të shtoni ushqime dhe fleksibilitet që ofrojnë liri, në mënyrë që i gjithë procesi të mos jetë i mjerueshëm. Të gjithë duan të thonë se “kjo nuk është një dietë, është një mënyrë jetese”, por rrallë dikush pyet se si dëshironi të duket jeta juaj”.