Argjentina fiton ndaj Panamas, Messi shënon gol magjik nga gjuajtja e lirë - Gazeta Express
string(73) "argjentina-fiton-ndaj-panamas-messi-shenon-gol-magjik-nga-gjuajtja-e-lire"

Argjentina fiton ndaj Panamas, Messi shënon gol magjik nga gjuajtja e lirë

Futboll

Gazeta Express

24/03/2023 8:09

Argjentina ka fituar në ndeshjen miqësore ndaj Panamas të zhvilluar pas mesnate me kohën tonë lokale.

Kampionët e botës triumfuan pastër 2:0 në shtëpi, në ndeshjen e parë pasi u kurorëzuan me trofeun e Kupës së Botës, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Almada kaloi vendasit në epërsi në minutën e 78-të të ndeshjes.

Kurse, në minutën e 89-të, Messi shënoi nga gjuajtja e lirë një gol mjaft të bukur.

Ky njëherit ishte goli i tij i 800-të në karrierë me klube dhe kombëtare. /Gazeta Express/