Arbërie Nagavci, Kujtim Shala e Memli Krasniqi, nënkryetarë të Kuvendit - Gazeta Express
string(69) "arberie-nagavci-kujtim-shala-e-memli-krasniqi-nenkryetare-te-kuvendit"

Gazeta Express

26/12/2019 16:14

Arbërie Nagavci, Kujtim Shala e Memli Krasniqi, nënkryetarë të Kuvendit

Gazeta Express

26/12/2019 16:14

Partitë politike të cilat po marrin pjesë në seancën e Kuvendit të Republikës së Kosovës, pas zgjedhjes së Glauk Konjufcës në postin e kryetarit të Kuvendit, kanë filluar propozimin e kandidatëve për nënkryetarë të Kuvendit

Vetëvendosja ka propozuar Arbërie Nagavcin, Lidhja Demokratike ka propozuar Kujtim Shalën, Partia Demokratike e Kosovës ka propozuar Memli Krasniqin për nënkryetarë.

Lexo Edhe:

Gjatë procesit të votimit në sallë kanë qenë të pranishëm 108 deputetë.

Pro kanë votuar 104 deputetë, 1 votë kundër dhe 3 abstenime.

Nga partitë pakicë janë propozuar për nënkryetarë Slavko Simic dhe Fikrim Damka, të cilët gjithashtu kanë marrë votat e shumicës së deputetëve. /GazetaExpress/