Arbër Hoxha me super depërtim dhe super gol e kalon Kosovën në epërsi - Gazeta Express

Arbër Hoxha me super depërtim dhe super gol e kalon Kosovën në epërsi

Futboll

Gazeta Express

11/06/2021 20:42

Kosova ka arritur të kalojë në epërsi ndaj Gambisë në ndeshjen miqësore që po zhvillohet në Antalya të Turqisë.

Ishte Arbër Hoxha i cili realizoi golin në minutën e 80-të të ndeshjes, shkruan Gazeta Express.

Ai depërtoi bukur nga e majta dhe me një goditje të fuqishme e “bombardoi” portën e Gambisë.

Menjëherë në aksionin tjetër, u akordua penallti për Gambinë, por gjuajtja nga 11-metërshi përfundoi mbi portë. /Gazeta Express/