Arbana Xharra: Kemi votues në SHBA që e votojnë Trumpin dhe Kurtin - Gazeta Express

Lajme

Gazeta Express

01/02/2021 0:21

Arbana Xharra: Kemi votues në SHBA që e votojnë Trumpin dhe Kurtin

Lajme

Gazeta Express

01/02/2021 0:21

Gazetarja Arbana Xharra, ka thënë se dëshpërimi i veprimeve të akterëve politik të subjekteve të tjera partiake, ka çuar në rritje të votave të diasporës ndaj Vetëvendosjes.

Tutje, ajo ka thënë se kjo rrevoltë po çon në mos-përputhshmëri ideologjike. Sipas saj, në Nju Jork të SHBA’ve ka votues që e votojnë ish-presidentin Trump, si dhe kreun e Vetëvendosjes, Albin Kurtin, në të njëjtën kohë, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Ajo këto komente i bëri në emisionin ‘Pressing’ të T7. /Gazeta Express/