Apple planifikon tabletin më të madh në histori - Gazeta Express
string(47) "apple-planifikon-tabletin-me-te-madh-ne-histori"

Apple planifikon tabletin më të madh në histori

AutoTech

Gazeta Express

30/06/2021 16:03

Gjiganti teknologjik, Apple, është duke menduar ta sjellë tabletin iPad me ekranin më të madh ndonjëherë.

Siç raporton “Bloomberg”, kompania e njohur amerikane po mendon ta lansojë tabletin me ekran rreth 16-inç, për t’ia dhenë madhësinë sikur të laptopëve MacBook.

Lexo Edhe:

Kjo është me madhësi sikur të një rrote të veturave. Gjenerata aktuale e iPad Pro ka ekran 11 dhe 12.9-inç.