Anulimi i Festivalit Sunny Hill në Prishtinë, reagon Dua Lipa - Gazeta Express
string(60) "anulimi-i-festivalit-sunny-hill-ne-prishtine-reagon-dua-lipa"

Anulimi i Festivalit Sunny Hill në Prishtinë, reagon Dua Lipa

Muzike

Gazeta Express

14/06/2022 19:59

Sunny Hill Festival nuk do të mbahet në Prishtinë. Për këtë kanë bërë të ditur sot organizatorët e tij.

Dukagjin Lipa, babai i Dua Lipës dhe organizator dhe themelues i Sunny Hill Festival, reagoi më herët më anë të një letre ku bënte të ditur anulimin e mbajtjes së festivalit në Prishtinë dhe zhvendosjen e tij për në Tiranë.

Lexo Edhe:

E pas këtij lajmi ka ardhur edhe reagimi i këngëtares se njohur kosovare.

Ajo me anë të një postimi në Story të Instagramit.

“Data e njëjtë, përvoja të njëjta të mrekullueshme, lokacion i ndryshëm! Sunny Hill Festival do të lëvizë në Tiranë”, ka postuar lajmin e faqes zyrtare të Sunny Hill Festival, Dua Lipa në Storyn e saj të Instagramit. /GazetaExpress/