Ansu Fati po dhuron spektakël me Messin, 4-0 - Gazeta Express

Futboll

Gazeta Express

27/09/2020 21:49

Ansu Fati po dhuron spektakël me Messin, 4-0

Futboll

Gazeta Express

27/09/2020 21:49

Barcelona është duke e mposhtur 4-0 Villarrealin.

Është mbyllur pjesa e parë mes Barcelonës dhe Villarrealit që po zhvillohet në “Camp Nou”.

Vendasit janë duke fituar 4-0, me golat e Ansu Fati dhe Lionel Messi.

17-vjeçari shënoi dy golat e parë, në minutat 15’ dhe 19’, derisa golin tjetër e shënoi nga pika e bardhë Lionel Messi, në minutën e 35’ – penallti që gjithashtu u nxor nga Ansu Fati, raporton Gazeta Express.

Për 4-0 në fund të pjesës së parë, Torres e dërgoi topin në portën e gabuar.