Anglia, kombëtarja më e disiplinuar e Botërorit - Gazeta Express
string(46) "anglia-kombetarja-me-e-disiplinuar-e-boterorit"

Anglia, kombëtarja më e disiplinuar e Botërorit

Botërori 2022

Gazeta Express

08/12/2022 16:54

Tashmë, Kampionati Botëror i Katarit ka hyrë në fazën më të nxehtë të saj.

Nesër dhe pasnesër do të zhvillohen ndeshjet çerekfinale, të cilat pritet të jenë mjaft të zjarrta.

Nga katër ndeshjet e zhvilluara deri më tani, një statistikë interesante bie në sy, shkruan Gazeta Express.

Anglia është kombëtarja e vetmë e cila nuk ka marrë asnjë karton të verdhë në katër ndeshjet e zhvilluara në Botëror.

Përveç që po tregohen të disiplinuar, “Tre Luanët” janë edhe njëra prej kombëtareve favorite për ta fituar këtë Botëror.

Por, në çerekfinale ata do të kenë punë mjaft të vështirë, kur do të përballen me kampionen në fuqi, Francën, të shtunën nga ora 20:00. /Gazeta Express/