Anëtarësimi i Ballkanit Perëndimor në BE, Lajçak: Kemi momentum të ri që nuk duhet humbur - Gazeta Express
string(87) "anetaresimi-i-ballkanit-perendimor-ne-be-lajcak-kemi-momentum-te-ri-qe-nuk-duhet-humbur"

Anëtarësimi i Ballkanit Perëndimor në BE, Lajçak: Kemi momentum të ri që nuk duhet humbur

Lajme

Gazeta Express

17/06/2024 23:32

I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka folur për Ballkanin Perëndimor në Konferencën e Paqes dhe Rritjes së Qëndrueshme në Athinë.

Ai në platormën “X”, ka shkruar se a një momentum të ri që nuk duhet humbur.

Lexo Edhe:

“I pyetur për perspektivën e anëtarësimit të Ballkanit Perëndimor dhe rëndësinë e tij për të ardhmen në BE në Konferencën e Paqes dhe Rritjes së Qëndrueshme në Athinë, theksova se kemi një momentum të ri, i cili nuk duhet humbur”, ka shkruar ai. /Gazeta Express