Android më i shpejtë se iPhone, kjo video e dëshmon këtë - Gazeta Express
string(55) "android-me-i-shpejte-se-iphone-kjo-video-e-deshmon-kete"

Gazeta Express

20/10/2020 13:05

Me i fundit

Android më i shpejtë se iPhone, kjo video e dëshmon këtë

Gazeta Express

20/10/2020 13:05

Një përdoruese në Twitter ka postuar një video ku ka bërë krahasimin në performancë me një telefoni Android dhe një iOS.

Me anë të një video të bërë për rrjetin social TikTok, një përdoruese ka bërë krahasimin mes dy telefonëve të mençur më të përdorur në botë.

Lexo Edhe:

E në gjithë debatin për Adroid kundër iOS, në këtë video dëshmohet se një telefon Samsung që ka operatorin Android funksionon më shpejtë në hapjen dhe fillimin e punës së aplikacioneve, përcjell Gazeta Express.

Shumë komentues shkruajnë për arsyet pse ndodh kështu, duke arsyetuar se derisa këto aplikacione hapen pak me ngadalë në një telefon iOS sesa android, për faktin se aplikacionet për iOS janë më të sofistikuar dhe jaën më të mirë për e më kualitativë për t’u përdorë./Gazeta Express/