Ambasadorja e BE takon Altin Dumanin: Mbështesim një SPAK të pavarur edhe efektiv - Gazeta Express
string(80) "ambasadorja-e-be-takon-altin-dumanin-mbeshtesim-nje-spak-te-pavarur-edhe-efektiv"

Shqiperi

Gazeta Express

24/01/2023 20:15

Ambasadorja e BE takon Altin Dumanin: Mbështesim një SPAK të pavarur edhe efektiv

Shqiperi

Gazeta Express

24/01/2023 20:15

Ambasadorja e delegacionit të BE në Tiranë, Christiane Hohmann është takuar ditën e sotme me drejtuesin e SPAK, Altin Dumani.

Bëhet me dije se në fokus të bisedës së tyre ishin lufta ndaj korrupsionit dhe krimit të organizuar që ndikojnë në avancimin e procesit të anëtarësimit në BE.

Lexo Edhe:

Takimi është njoftuar zyrtarisht nga zyra e delegacionit të BE.

Bisedë e mirë me Kryeprokurorin e ri të SPAK, Z. Altin Dumani. BE mbështet plotësisht një SPAK të pavarur dhe efektiv. Lufta kundër korrupsionit të nivelit të lartë dhe krimit të organizuar mbetet çështje kyçe për avancimin e Shqipërisë në rrugën e saj drejt anëtarësimit në BE”, shprehet ambasadorja e BE-së në Shqipëri, Christiane Hohmann./Gazeta Express