Alvaro Morata raportohet se është shumë afër transferimit te Arsenali - Gazeta Express
string(69) "alvaro-morata-raportohet-se-eshte-shume-afer-transferimit-te-arsenali"

Sport

Gazeta Express

26/05/2022 23:51

Alvaro Morata raportohet se është shumë afër transferimit te Arsenali

Sport

Gazeta Express

26/05/2022 23:51

Arsenali raportohet se është afër që të sigurojë shërbimet e Alvaro Moratas.

“Sport” ka raportuar se një marrëveshje mes palëve tashmë është afër, transmeton Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Sipas mediumit spanjoll, klubi nga Londra do të paguajë 30 milionë euro për transferimin e Moratas.

Sulmuesi spanjoll sezonin e fundit e kaloi si i huazuar te Juventusi nga Atletico Madridi.

Për 29-vjeçarin do të jetë ky një rikthim në Premierligë dhe në Londër.

Morata më herët ka qenë pjesë e Chelseas. /Gazeta Express/