Alibeaj mbledhje në “selinë” e re por PD nuk do të kandidojë në të gjitha bashkitë - Gazeta Express
string(80) "alibeaj-mbledhje-ne-seline-e-re-por-pd-nuk-do-te-kandidoje-ne-te-gjitha-bashkite"

Shqiperi

Gazeta Express

20/03/2023 19:35

Alibeaj mbledhje në “selinë” e re por PD nuk do të kandidojë në të gjitha bashkitë

Shqiperi

Gazeta Express

20/03/2023 19:35

Pas regjistrimit të tij nga KQZ në zgjedhjet vendore të 14 majit, Enkelejd Alibeaj ka mbledhur Kryesinë dhe Grupin Parlamentar të demokratëve ditën e sotme.

Mësohet se mbledhja ka nisur rreth orës 16:00 dhe ende nuk ka mbaruar punimet.

Lexo Edhe:

Sakaq, raportohet se në të janë mbledhur dhe grupet e punës për zgjedhjet, të cilat mendohet se janë edhe tema kryesore e diskutimit.

Gazetari Osman Stafa ka raportuar për BalkanWeb se deputetët që kanë marrë pjesë në këtë mbledhje janë: Eralda Tase Bane, Orjola Pampuri, Dhurata Çupi, Zheni Gjergji, Ferdinand Xhaferraj, Bledion Nallbati, Gazment Bardhi, Kreshnik Collaku, Merita Bakiu, Enkelejd Alibeaj, Selaudin Jakupllari.

Nga ana tjetër pjesë e kryesisë dhe grupeve të punës janë: Taulanta Jupi, Indrit Sefa, Roland Bejko, Xhemal Bushati, Fitim Zekthi, Jonila Godole, Taulant Zeneli, Marash Logu, Indrit Sefa, Agron Kapllanaj, Endri Hasa, Bujar Hoxha, Xhemal Gjunkshi.

/Gazeta Express