Alex Sandro në radarin e Chelseas - Gazeta Express

Alex Sandro në radarin e Chelseas

Futboll

Gazeta Express

20/04/2021 16:08

Në shtëpinë e Juventusit vazhdon të mbetet në dyshim e ardhmja e Alex Sandros.

Situata financiare e imponon klubin bardhezi të reflektojë mbi çështjen e rregullimit të plusvalencës dhe për shkak të kësaj situate “Zonja e Vjetër” mendon të nxjerrë në merkato pikërisht mbrojtësin brazilian.

Sipas medieve angleze, klubi më i interesuar për kartonin e 30-vjeçarit është Chelsea.

“Blutë e Londrës” për të arritur te kartoni i futbollistit janë gati t’i ofrojnë Juventusit shumën e 20 milionë eurove.