Albin Kurti infektohet me COVID-19 - Gazeta Express

Gazeta Express

28/10/2020 9:14

Albin Kurti infektohet me COVID-19

Gazeta Express

28/10/2020 9:14

Kreu i LVV-së, Albin Kurti ka njoftuar se është infektuar me COVID 19, raporton Gazeta Express.

Lajmin e ka bërë të ditur Kurti përmes një shkrimi në Facebook.

“Parmbrëmë kisha disa simptoma: kokëdhembje të lehtë, pak koll dhe dhembje e skuqje të syve. Dje jam testuar për COVID-19 dhe kam rezultuar pozitiv. Në dy javët në vijim do të qëndroj në vetizolim”, ka shkruar ai.

Njoftimi i plotë:

Albin Kurti

Të nderuar anëtarë të Lëvizjes e qytetarë të Republikës,

Parmbrëmë kisha disa simptoma: kokëdhembje të lehtë, pak koll dhe dhembje e skuqje të syve. Dje jam testuar për COVID-19 dhe kam rezultuar pozitiv. Në dy javët në vijim do të qëndroj në vetizolim.

Gjithë të mirat,

Albini