Albërije Hadërgjonaj kapet keq me kompaninë shqiptare, angazhon avokat - Gazeta Express

Rozë

Gazeta Express

08/09/2020 11:11

Albërije Hadërgjonaj kapet keq me kompaninë shqiptare, angazhon avokat

Rozë

Gazeta Express

08/09/2020 11:11

Albërije Hadërgjonaj në konflikt me kompaninë menaxhuese shqiptare.

Një nga platformat më të fuqishme në tregun muzikor shqiptar është YouTube, por kjo shpeshherë ka ngritur konflikte mes artistëve dhe kompanive menaxhuese.

Njëjtë ka ndodhur së fundmi me Albërie Hadërgjonaj dhe Arkiva Shqip.

Hadërgjonaj kishte kërkuar përfundimin e kontratës me Arkiva Shqip, e kjo pasoi me fshirjen e materialeve të artistes.

Por, kjo nuk u prit mirë nga kompania menaxhuese e cila pavarësisht përfundimit të kontratës, vazhdoi debatin me Albërien me një fjalor jo aq të denjë për një artiste që ka dhënë shumë për muzikën shqipe me dekada me radhë.

Hadërgjonaj ka angazhuar dhe një avokat ndërkombëtar për këtë çështje e teksa shkëmbimin e postimeve publike mund ti shihni më poshtë.

View this post on Instagram

Duke festuar shkeputjen e cdo bashkepunimi me ARKIVASHQIP Shume artista shqipetare kan bere te njejtin veprim duke demtuar veten dhe duke pasuruar agent te ndryshem… Te gjitha kenget e mia i gjeni te kanali Alberije Hadergjonaj. @arkivashqip perveq se marrin me shume se ti per djersen tende ata ne moment qe nuk don te bashkepunosh me ta te fshin te gjithe historikun e karrjeres tende. Une si shtetase Amerike kam marr nji avokat per kte qeshtje… Si artiste me shume vite histori ju them te beni kujdes sepse ju kushton shuuume,dhe nuk merrni asgje ne kembim.. Tani kenget jan pa klikime por se kam problem fare sepse klikimet nuk te bejn artist!!! Se shpejti kenge te reja 🥂

A post shared by Alberije Hadergjonaj🎤 (@alberije_hadergjonaj) on