Alba Morina: FFK qysh nesër do të ankohet në UEFA për këto provokime të Serbisë ndaj Kosovës - Gazeta Express
string(91) "alba-morina-ffk-qysh-neser-do-te-ankohet-ne-uefa-per-keto-provokime-te-serbise-ndaj-kosoves"

Futboll

Gazeta Express

17/06/2024 0:18

Alba Morina: FFK qysh nesër do të ankohet në UEFA për këto provokime të Serbisë ndaj Kosovës

Futboll

Gazeta Express

17/06/2024 0:18

Gjatë ndeshjes Angli – Serbi u panë edhe flamuj dhe thirrje ndaj Kosovës nga tifozët serbë.

Thirrjet “Nuk ka dorëzim” ishin të pranishme në Gelsenkirchen të Gjermanisë.

Lexo Edhe:

E zyrtarja e FFK-së, Alba Morina tha se FFK-ja nesër do të ankohet në UEFA.

“Federata e Futbollit e Kosovës qysh nesër do të ankohet në UEFA për këtë veprim shovenist. Personalisht mendoj se kjo ka qenë e pritshme nga kjo Serbi”, tha Morina.