Aktorja që ishte zëri i kukullës te “Squid Game”: Prindërit nuk më lejuan ta shikojë serialin - Gazeta Express

Arte

Gazeta Express

23/11/2021 22:33

Aktorja që ishte zëri i kukullës te “Squid Game”: Prindërit nuk më lejuan ta shikojë serialin

Arte

Gazeta Express

23/11/2021 22:33

Aktorja e “Squid Game”, 10-vjeçarja e cila ishte zëri i kukullës “Red Light, Green Light” thotë se prindërit e saj nuk e lejuan ta shohë serialin hit të Netflixit, për shkak se ajo është shumë e re për skenat e dhunshme të tij.

Ajo ka treguar se ka arritur të dëgjojë zërin e saj në një skenë pikërisht përpara se të fillonte dhuna, por nëna e saj e ka fikur menjëherë televizorin, shkruan Daily Mail.

Lexo Edhe:

Skena në fjalë paraqet një kukull gjigante që mbikëqyr një lojë vdekjeprurëse për fëmijë, paraqet numrin më të lartë të trupit të shfaqjes, ndërsa garuesit humbës vriten pa mëshirë.

Aktorja e ka realizuar intervistën pasi ishte kritikuar se ishte veshur si i njëjti personazh ndërsa organizonte një festë të frymëzuar për miqtë e saj VIP javën e kaluar.

Në mbrëmjen e autorit të librit të gatimit, të ftuarit visheshin si personazhet dhe luanin lojëra fëmijësh me aksione të larta, si në serinë distopike nga Koreja e Jugut, ku lojtarët me borxhe marrin pjesë në një konkurs për jetë a vdekje për para.