Aktorja kosovare i bashkohet kinematografisë turke, ja në cilin film do ta shohim - Gazeta Express
string(80) "aktorja-kosovare-i-bashkohet-kinematografise-turke-ja-ne-cilin-film-do-ta-shohim"

Rozë

Gazeta Express

30/07/2022 20:19

Aktorja kosovare i bashkohet kinematografisë turke, ja në cilin film do ta shohim

Rozë

Gazeta Express

30/07/2022 20:19

Një aktore nga Kosova është bërë pjesë e një filmi të ri turk, që pritet të ketë premierën në muajin shtator.

Bëhet fjalë për aktoren me prejardhje nga Peja, Tringa Shala (24-vjeçare), e cila është bërë pjesë e një filmi të zhanrit komedi-romancë të titulluar “Cunku”, që përfshin një sërë figurash të tjera ndërkombëtare.

Lexo Edhe:

Ajo luan rolin kryesor dhe pikërisht një shqiptare në këtë projekt.

E njëjta mes tjerash do të shfaqet përkrah aktores shumë të njohur e të dashur turke, Guler Okten.