Aktori Tom Hanks shkruan një roman - Gazeta Express
string(34) "aktori-tom-hanks-shkruan-nje-roman"

Aktori Tom Hanks shkruan një roman

TV/Film

Gazeta Express

27/09/2022 23:06

“Mësimi i rëndësishëm”. 66 vjeçari Tom Hanks, do të debutojë me një roman që thekson atë çfarë ai ka mësuar gjatë 50 viteve të karrierës së tij në Hollywood

Tom Hanks ka shkruar një roman që ka të bëjë më shumë me profesionin.

Aktori 66 vjeçar e ka ndarë lajmin me revistën People që puna e tij bazohet mbi një “mësim të rëndësishëm” që ai e ka mësuar derisa përpiqet që ta bëjë përsëri – duke qëndruar në krye të Hollywoodit.

Hanks është njëri prej aktorëve më të suksesshëm të kohës së tij dhe njihet për filma shumë të njohur si: Sleepless In Seattle, Saving Private Ryan dhe Elvis. Filmi i tij i radhës është Pinocchio. /GazetaExpress/