Aktori Marko Caka në filmin “The Bride” - luan krah Penelop Cruz e Christian Bale - Gazeta Express
string(77) "aktori-marko-caka-ne-filmin-the-bride-luan-krah-penelop-cruz-e-christian-bale"

TV/Film

Gazeta Express

07/06/2024 12:49

Aktori Marko Caka në filmin “The Bride” – luan krah Penelop Cruz e Christian Bale

TV/Film

Gazeta Express

07/06/2024 12:49

Aktori shqiptar, Marko Caka pritet që të luajë një rol në filmin “The Bride”, një film ky që pritet të jetë një hit në Netflix dhe kinematë amerikane

The Bride është një film me skenar të Maggie Gyllenhaal dhe Mary Shelley dhe regji të Maggie Gyllenhaal.

Lexo Edhe:

Filmi është një prodhim i Warner Bro dhe Netflix kurse aktorët kryesor në këtë film janë të Cristian Bale, Penelope Cruz ,Jake Gyllenhaal e Jessie Buckley. 

Ngjarjet janë të viteve 30′ me Frankenstein qe luhet nga Cristian Bale.

Caka luan rolin e kamerierit ne një weeding ballroom ku i shërbej Cristian Bale e Penelope Cruz.

Sipas prouduksionit filmi pritet të këtë pritshmëri shumë të madhe duke e krahasuar me The Dark Night e Joker duke ditur se xhirimet kapin një  buxhet shume te madh.

“Sigurisht është një privilegj për mua të jem mbi 15 ore në një sheshxhirim rreth  10 ditë dhe overtime me këta aktorë të medhenj dhe aq mbresëlënëse të luash bashkë me aktoren e famshme Penelope Cruz e  cila tregonte një thjeshtësi gjatë pushimeve në sheshxhirim”, ka thënë Caka për Gazetën Express. /GazetaExpress/