Aksioni në Nikël, shkon në 21 numri i të arrestuarve, mes tyre një 51-vjeçar - Gazeta Express
string(74) "aksioni-ne-nikel-shkon-ne-21-numri-i-te-arrestuarve-mes-tyre-nje-51-vjecar"

Aksioni në Nikël, shkon në 21 numri i të arrestuarve, mes tyre një 51-vjeçar

Shqiperi

Gazeta Express

09/02/2023 12:06

Shkon në 21 numri i shtetasve të vënë në pranga, si rezultat i megaoperacioni masiv “Agimi”, të zhvilluar në Nikël, Halil dhe në Arramerras, përmes monitorimit nga ajri, për evidentimin dhe goditjen e kultivimit të kanabisit.

Policia ka njoftuar se ditën e sotme është arrestuar një 51-vjeçar me masë sigurie nga Gjykata e Lartë, pasi kultivoi bimë narkotike në fshatin ku banonte.

Lexo Edhe:

“P. K., 51 vjeç, banues në Arrameras, Fushë Krujë, pasi Gjykata e Lartë i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike””, njofton policia.

Gjatë këtij megaoperacioni, shërbimet e Policisë së Shtetit dhe ato të GDF-së, kontrolluan me avionë dhe dronë, sera, magazina, banesa dhe zona të pyllëzuara, si dhe administruan një sërë informacionesh nga inteligjenca informative, me qëllim evidentimin dhe goditjen e kultivimit të bimëve narkotike. Vijon puna për kapjen e shtetasve të tjerë të shpallur në kërkim në kuadër të këtij megaoperacioni.