Aksion te forumi i Vjosa Osmanit pas vrasjes së gruas në Pejë - Gazeta Express
string(61) "aksion-te-forumi-i-vjosa-osmanit-pas-vrasjes-se-gruas-ne-peje"

Aksion te forumi i Vjosa Osmanit pas vrasjes së gruas në Pejë

Lajme

Gazeta Express

16/04/2024 12:20

Një aksion është duke u mbajtur te forumi për Gratë, Paqen dhe Sigurinë nën organizimin e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani.

Ky aksion vjen pas vrasjes së një gruaje në Pejë.

Lexo Edhe:

“Mjaft me konferenca! Shpallne gjendjen emergjente tani!” është thirrja e aktivisteve nga Qendra Kosovare për Studime Gjinore.