Aksidentoi për vdekje një person në Tiranë, 29-vjeçarja përlotet në sallën e gjyqit, Gjykata e lë në burg - Gazeta Express
string(103) "aksidentoi-per-vdekje-nje-person-ne-tirane-29-vjecarja-perlotet-ne-sallen-e-gjyqit-gjykata-e-le-ne-burg"

Shqiperi

Gazeta Express

18/08/2022 12:56

Aksidentoi për vdekje një person në Tiranë, 29-vjeçarja përlotet në sallën e gjyqit, Gjykata e lë në burg

Shqiperi

Gazeta Express

18/08/2022 12:56

Në burg me afat 30 ditor është lënë nga Gjykata e Tiranës Elinta Garo, 29 vjeçarja që aksidentoi për vdekje një person dhe plagosi dy të tjerë.

Sipas ekspertizës shkaku i aksidentit ka qenë përdorimi i telefonit nga ana e Garos, ç’ka ka sjellë humbjen e drejtimit të kontrollit të automjetit.

Lexo Edhe:

Vertë Garo është përlotur në sallë dhe nuk ka pranuar të ketë qenë duke përdorur celularin në momentin e aksidentit që i mori jetën 60-vjeçarit, Begzan Hyseni.

Gjatë kësaj kohe do të kryhet ekspertiza auto-teknike e automjetit që ajo drejtonte.

/Gazeta Express