Aksidentoi për vdekje 57- vjeçarin në qendër të Elbasanit, shpallet në kërkim i riu - Gazeta Express

Shqiperi

Gazeta Express

06/08/2020 10:25

Aksidentoi për vdekje 57- vjeçarin në qendër të Elbasanit, shpallet në kërkim i riu

Shqiperi

Gazeta Express

06/08/2020 10:25

Gjatë mbrëmjes së djeshme një aksident me vdekje ndodhi në zonën e Kalasë së Elbasanit.

Një makinë ka goditur për vdekje një kalimtar, Durim Gjini, 57 vjeç teksa ecte me shpejtësi.

Policia e Elbasanit është vënë në kërkim të 20-vjeçarit që shkaktoi aksidentin.

“Sh.B., 20 vjeç, banues në Elbasan, mbrëmjen e djeshme te sheshi “Gensher”, Elbasan, duke drejtuar mjetin tip “BMË”, të marrë me qera ka aksidentuar këmbësorin shtetasin D.Gj., 57 vjeç, banues në Elbasan, i cili ka ndërruar jetë”, njofton policia.

Drejtuesi i mjetit pas aksidentit është larguar nga vendi i ngjarjes dhe vijon puna për kapjen e tij.