Aksident me vdekje në Lezhë, shoferi braktis mjetin dhe largohet nga vendi i ngjarjes, arrestohet më vonë - Gazeta Express

Shqiperi

Gazeta Express

07/12/2021 10:09

Aksident me vdekje në Lezhë, shoferi braktis mjetin dhe largohet nga vendi i ngjarjes, arrestohet më vonë

Shqiperi

Gazeta Express

07/12/2021 10:09

Një aksident me pasojë vdekjen ka ndodhur gjatë ditës së djeshme në rrugën rurale Torovicë, Lezhë, ku ka humbur jetën një këmbësor, 71 vjeç. Drejtuesi i mjetit ka qenë një 26-vjeçar, i cili ka braktisur makinën, dhe është larguar nga vendi i ngjarjes, por pas disa orësh është arrestuar nga policia .

Njoftimi i policisë:

Lexo Edhe:

Aksidentoi me pasojë vdekjen 1 shtetas dhe u largua nga vendi i ngjarjes, identifikohet dhe vihet në pranga drejtuesi i mjetit.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor në Drejtorinë Vendore të Policisë Lezhë bënë ndalimin e shtetasit M. D., 26 vjeç, banues në Torovicë, Lezhë.

Ky shtetas ditën e djeshme, në rrugën rurale Torovicë, Lezhë, duke drejtuar automjetin tip “Benz”, ka aksidentuar një shtetas 71 vjeç, këmbësor, i cili për pasojë ka ndërruar jetë. Pas aksidentit, 26-vjeçari ka braktisur mjetin dhe është larguar nga vendngjarja.

Materialet hetimore u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Lezhë, për veprat penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor” dhe “Largimi nga vendi i aksidentit”.