Aksident me motor, vdes ish-kampioni i botës - Gazeta Express
string(43) "aksident-me-motor-vdes-ish-kampioni-i-botes"

Sport

Gazeta Express

19/05/2022 13:26

Aksident me motor, vdes ish-kampioni i botës

Sport

Gazeta Express

19/05/2022 13:26

Bota e sportit është në zi sot.

Ka vdekur në moshën 26 vjeçare ish-kampioni i botës i patinazhit në linjë, Riccardo Passarotto.

Lexo Edhe:

I ndjeri ishte viktimë e një aksidenti rrugor në Rovigo, ku po jetonte me të dashurën e tij, Giulia.

Lajmin e ka bërë të ditur mediumi italian “Il Gazzettino”, përcjell “Gazeta Express”.

Ish-garuesi i sportit të patinazhit kohëve të fundit ishte bërë një përgatitës atletik dhe një body-builder.

Ai u përplas me motorin e tij në një kontroll betoni të Enel në rrugën e Rovigos.

Ai u dërgua menjëherë në spital në spital, ku u shtrua nën kujdesin intensiv, por që fatkeqësisht nuk ia doli. /Gazeta Express/