Akili e Dardani eliminohen nga Grand Prix Upper Austria - Gazeta Express
string(55) "akili-e-dardani-eliminohen-nga-grand-prix-upper-austria"

Sporte tjera

Gazeta Express

09/03/2024 15:41

Akili e Dardani eliminohen nga Grand Prix Upper Austria

Sporte tjera

Gazeta Express

09/03/2024 15:41

Akil Gjakova dhe Dardan Cena nuk e kanë arritur podiumin në Grand Prix Upper Austria.

Akil Gjakova arriti një fitore dhe u ndal në raundin e tretë nga azeri, Rashid Mammadaliyev, në kategorinë deri në 73 kilogramë.

Lexo Edhe:

Dardan Cena pati paraqitje edhe më të zbehtë, duke u mposhtur qysh në raundin e parë, shkruan Gazeta Express.

Cena u mposht nga belgu, Zelemkhan Batchaev.

Nesër do të garojë edhe Loriana Kuka, me të cilën mbyllet edhe garimi i xhudistëve kosovarë në këtë turne. /Gazeta Express/