“Ajo nuk e kishte frikë …”, i dashuri i Klodianës tregon përballjen që pati me Alfred Vefën - Gazeta Express
string(86) "ajo-nuk-e-kishte-frike-i-dashuri-i-klodianes-tregon-perballjen-qe-pati-me-alfred-vefen"

“Ajo nuk e kishte frikë …”, i dashuri i Klodianës tregon përballjen që pati me Alfred Vefën

Shqiperi

Gazeta Express

02/10/2023 8:08

Kanë dalë të tjera detaje në lidhej me ngjarjen tragjike të ndodhur pak ditë më parë në një familje shqiptare në Itali, ku burri vrau ish-bashkëshorten dhe më pas veten.

37-vjeçarja Klodiana Vefa mbeti e vrarë në mes të rrugës pasi u qëllua 3 herë nga ish-bashkëshorti i saj Alfred Vefa 45-vjeçe.

Lexo Edhe:

Ky i fundit u gjet i vdekur brenda në makinë një ditë më vonë, pasi kishte qëlluar veten me të njëjtën armë që kishte kryer krimin.

Xhelozia e sëmurë e Alfredit ndaj ish-bashkëshortes që ishin ndarë 2 vite më parë ishte shkaku i krimit të tmerrshëm.

Alfredi nuk e pranonte lidhjen që ish-gruaja e tij kishte krijuar me një 52-vjeçar italian.

Lidhur me këtë ngjarje të rëndë 52-vjeçari italian ka rrëfyer në polici se Klodiana e dinte që ish-bashkëshorti kishte armë, por nuk e kishte aspak frikë.

Italiani ka treguar se ai ishte ballafaquar me Alfred Vefën pasi para debatit ku Klodina mbeti e vrarë ajo e kishte telefonuar.