Agron Bajrami nis punën si ambasador i Kosovës në Bruksel - Gazeta Express
string(57) "agron-bajrami-nis-punen-si-ambasador-i-kosoves-ne-bruksel"

Agron Bajrami nis punën si ambasador i Kosovës në Bruksel

Lajme

Gazeta Express

18/01/2022 17:33

Gazetari kosovar, Agron Bajrami ka nisur punën si ambasadori i Kosovës në kryeqytetin evropian raporton Gazeta Express.

Bajrami ka marrë pjesë në një drekë pune me Emisarin Special të Britanisë së Madhe, Stuart Peach në Bruksel të organizuar nga ambasadori i Britanisë së Madhe në BE, Lindsay Appleby

Lexo Edhe:

“Shumë faleminderit ndaj Lindsay Appleby për organizimin e drekës së punës me të dërguarin special Sir Stuart Peach. Është shumë inkurajuese të shohësh një aleat të tillë të përkushtuar si Britania e Madhe duke u angazhuar plotësisht në mbështetje të Kosovës si dhe të gjitha shteteve të tjera të Ballkanit Perëndimor. Përfshirja e Sir Peach është në momentin e duhur dhe i saktë”, ka shkruar Bajrami.