Aeroplani me udhëtarë shqiptarë goditet nga rrufeja - Gazeta Express
string(51) "aeroplani-me-udhetare-shqiptare-goditet-nga-rrufeja"

Lajme

Gazeta Express

09/05/2022 20:28

Aeroplani me udhëtarë shqiptarë goditet nga rrufeja

Lajme

Gazeta Express

09/05/2022 20:28

Një aeroplan i nisur nga Aeroporti i Tiranës është goditur nga rrufeja, por fatmirësisht ka arritur që të rikthehet në pistë dhe nuk ka pasur asnjë të lënduar.

Pamjet i ka shpërndarë gazetari Venhar Isufi.

Lexo Edhe:

“Para pak qastesh, ky aeroplan eshte goditur nga rrufeja ku brenda tij ka qene edhe nipi Aid F. Musliu i cili edhe ma dergoi videon pak minuta pas goditjes nga rrufeja.  Fatmiresisht, ani pse nje numer i madh i udhetareve kane qene ne aeroplan, ky aksident ka kaluar pa deme ne njerëz”, ka shkruar ai.  

“Sipas Aidit, momenti i goditjes nga rrufeja, ka qene trondites!  Aeroplani tashme eshte kthyer perseri ne Aeroportin e Tiranes, Faleminderit Allahut qe nuk e ka lejur kete ngjarje te behet me e madhe”, përfundoi Isufi.