Adidas zbulon topin për finalen e Champions League, ka një mesazh të fuqishëm - Gazeta Express
string(76) "adidas-zbulon-topin-per-finalen-e-champions-league-ka-nje-mesazh-te-fuqishem"

Adidas zbulon topin për finalen e Champions League, ka një mesazh të fuqishëm

Futboll

Gazeta Express

24/05/2022 18:46

Adidas ka zbuluar topin me të cilin do të luhet finalja e Ligës së Kampionëve në Paris këtë edicion.

Real Madrid dhe Liverpool janë dy ekipet finaliste që do të kërkojnë lavdinë, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Ndërkohë, Adidas ka zbuluar edhe topin me të cilin do të luhet kjo finale.

Përveç dizajnit fantastik, ata kanë vendosur edhe një mesazh të fuqishëm.

Në top është shkruar fjala “paqe” në dy gjuhë, anglisht dhe rusisht.

Kjo vjen pasi Rusia e ka sulmuar ushtarakisht Ukrainën tash e disa muaj.

Image