Abdixhiku thërret seancë të jashtëzakonshme me dyer të mbyllura - Gazeta Express
string(63) "abdixhiku-therret-seance-te-jashtezakonshme-me-dyer-te-mbyllura"

Lajme

Gazeta Express

09/02/2023 12:19

Abdixhiku thërret seancë të jashtëzakonshme me dyer të mbyllura

Lajme

Gazeta Express

09/02/2023 12:19

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka thënë se Kuvendi i Kosovës duhet të mblidhet urgjentisht për të diskutuar për dialogun Kosovë-Serbi.

Abdixhiku ka thënë se kjo seancë mund të mbahet me dyer të mbyllura.

Lexo Edhe:

Paraprakisht, Kurti ka thënë se më mirë është që opozita të thërras senacë me dyer të mbyllura se sa ai.

Abdixhiku në anën tjetër, ka kritikuar ashpër Kurtin për ndryshim qëndrimesh në këtë proces.

Poashtu ai ka thënë se sot duhet mblidhen 40 nënshkrime dhe të mbahet seancë e jashtëzakonshme.