Abazi nesër në konferencë si zakonisht, do t'i trajtojë edhe pompat termike - Gazeta Express
string(73) "abazi-neser-ne-konference-si-zakonisht-do-ti-trajtoje-edhe-pompat-termike"

Gazeta Express

24/11/2022 23:42

Abazi nesër në konferencë si zakonisht, do t’i trajtojë edhe pompat termike

Gazeta Express

24/11/2022 23:42

Konferencat e së premtes janë bërë tanimë të zakonshme për deputetin e VV-së, Haki Abazi.

Paraprakisht, ai shpalos temat që do t’i trajtojë të nesërmen. Kështu ka vepruar edhe sonte.

Lexo Edhe:

Mes katër temave të paralajmëruara për trajtim, Abazi ka renditur edhe një temë që lidhet me pompat termike.

Ai ka shkruar:

Nesër në konferencën për media në ora 10:00 në Kuvend të RKS:

? Marrëveshja për targat dhe marrëveshja finale me Serbinë.

? Përzgjedhja e gjykatësve të gjykatës Kushtetuese.

? Ekstradimi/ Transferimi i të burgosurve nga Maqedonia e Veriut në Kosovë.

? A janë pompat termike zgjidhja e problemit për ngrohje gjatë dimrit?