AAK zgjedh Këshillin e Përgjithshëm në Gjermani, këta janë emrat e anëtarëve - Gazeta Express
string(75) "aak-zgjedh-keshillin-e-pergjithshem-ne-gjermani-keta-jane-emrat-e-anetareve"

AAK zgjedh Këshillin e Përgjithshëm në Gjermani, këta janë emrat e anëtarëve

Lajme

Gazeta Express

10/12/2023 13:55

Dega e AAK’së në Gjermani ka zgjedhur Këshillin e Përgjithshëm të saj.

Këtë e ka bërë të ditur kryetari i AAK-së për Gjermani, njëherit kandidat për kryetar të Istogut për zgjedhjet e ardhshme lokale, Ukë Blakaj.

Lexo Edhe:

“Anëtarë të Këshillit të Përgjithshëm u zgjodhëm unë, Selim Hoti, Bastri Ismaili, Hamëz Agaj,Driton Malaj, Shkelzen Fetahaj, Ilir Rasaj, Dardan Nitaj, Rexhep Kelmendi, Pleurat Berisha, Arsim Zeqiraj, Mehdi Rexhepi, Kushtrim Neka, Pjeter Gjokaj, Sedat Demnika, Luan Hadergjonaj, Vehbi Blakqori, Liridon Januzaj, Met Alia, Besnik Pangja, Fatmir Qufaj, Petrit Foniqi, Nasuf Nekaj, Marjan Mekturi, Naim Mehmetaj, Zahir Halimi, Egzon Fejza, Ilmi Mustafa, Emrush Murseli, Zeqe Qeku, Imer Bajrami, Përparim Nitaj, Durim Ukaj dhe Mehmet Klinaku.”

Postimi i plotë i Blakajt:

Si rezultat i angazhimit, rritjes dhe fuqizimit, sot kemi zgjedhur Këshillin e Përgjithshëm të AAK-së për Gjermani.

Në këtë takim ishte i pranishëm edhe kryetari i komunës së Rahovecit, Smajl Latifi.

Anëtarë të Këshillit të Përgjithshëm u zgjodhëm unë, Selim Hoti, Bastri Ismaili, Hamëz Agaj,Driton Malaj, Shkelzen Fetahaj, Ilir Rasaj, Dardan Nitaj, Rexhep Kelmendi, Pleurat Berisha, Arsim Zeqiraj, Mehdi Rexhepi, Kushtrim Neka, Pjeter Gjokaj, Sedat Demnika, Luan Hadergjonaj, Vehbi Blakqori, Liridon Januzaj, Met Alia, Besnik Pangja, Fatmir Qufaj, Petrit Foniqi, Nasuf Nekaj, Marjan Mekturi, Naim Mehmetaj, Zahir Halimi, Egzon Fejza, Ilmi Mustafa, Emrush Murseli, Zeqe Qeku, Imer Bajrami, Përparim Nitaj, Durim Ukaj dhe Mehmet Klinaku.

Besoj fuqishëm se me këtë ekip, AAK-ja do të jetë zë i fuqishëm i diasporës dhe do të angazhohet për të mirën e Kosovës si dhe të qytetarëve të saj kudo që ata ndodhën.