AAK tregon emrat e kandidatëve për kryetarë në 13 komuna - Gazeta Express
string(56) "aak-tregon-emrat-e-kandidateve-per-kryetare-ne-13-komuna"

Lajme

Gazeta Express

29/06/2021 19:27

AAK tregon emrat e kandidatëve për kryetarë në 13 komuna

Lajme

Gazeta Express

29/06/2021 19:27

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), në vazhdën e përgatitjeve për zgjedhjet lokale që mbahen më 17 tetor të këtij viti, ka zyrtarizuar 13 kandidatë për kryetarë komunash.

Sipas këtij subjekti politik, Këshilli Drejtues ka miratuar emrat e 14 kandidatëve, ndërsa në proces është miratimi edhe i kandidatëve të tjerë për komuna në zgjedhjet lokale që do mbahen më 17 tetor, përcjell Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Emrat e kandidatëve për AAK dhe komunat respektive që do kandidojnë, janë kështu si vijojnë:

Agron Kuçi, Junik

Ardian Gjini, Gjakovë

Ali Krasniqi, Obiliq

Bali Muharremaj, Suharekë

Bashkim Ramosaj, Deçan

Bekë Berisha, Istog

Besnik Tahiri, Podujevë

Daut Haradinaj, Prishtinë

Faton Jakupi, Kamenicë

Mensut Ademi, Vushtrri

Rrustem Berisha, Pejë

Smajl Latifi, Rahovec

Zenun Elezaj, Klinë. /Gazeta Express/