A pritet shpejt ndonjë takim mes Kurtit e Vuçiqit? Përgjigjet zëdhënësi i BE-së - Gazeta Express
string(78) "a-pritet-shpejt-ndonje-takim-mes-kurtit-e-vuciqit-pergjigjet-zedhenesi-i-be-se"

Lajme

Gazeta Express

05/10/2022 13:08

A pritet shpejt ndonjë takim mes Kurtit e Vuçiqit? Përgjigjet zëdhënësi i BE-së

Lajme

Gazeta Express

05/10/2022 13:08

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano, ka thënë se nuk ka ndonjë takim të planifikuar në mes kryeministrit të vendit, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Stano tha se për çdo gjë të re do të ketë njoftim, si gjithmonë.

Lexo Edhe:

“Në këtë fazë, në fillim të tetorit, nuk kemi asgjë të re për të konfirmuar. Si gjithmonë, ne do të njoftojmë çdo takim të ardhshëm në Bruksel ose ndonjë nismë të re, nëse është e përshtatshme”, është shprehur Stano, transmeton Klankosova.tv.

Kujtojmë se në takimin e fundit mes Kurtit e Vuçiqit që u mbajt më 18 gusht, palët u pajtuan që takimet të mbahen në baza mujore.