9 filma Krishtlindjesh që do t’ju ngrohin zemrat gjatë mbrëmjeve të ftohta - Gazeta Express
string(73) "9-filma-krishtlindjesh-qe-do-tju-ngrohin-zemrat-gjate-mbremjeve-te-ftohta"

Shqiperi

Gazeta Express

08/12/2022 21:39

9 filma Krishtlindjesh që do t’ju ngrohin zemrat gjatë mbrëmjeve të ftohta

Shqiperi

Gazeta Express

08/12/2022 21:39

Nuk ka mbetur shumë kohë deri për Krishtlindje dhe Vit të Ri. Tani është koha kur ne zbukurojmë pemën dhe shtëpinë, shikojmë filmat tanë të preferuar të Krishtlindjeve dhe krijojmë një atmosferë me të vërtetë të bukur festive.

Më poshtë janë nëntë filma Krishtlindjesh që ndoshta nuk i keni parë ende apo dhe mund t’i keni harruar, por në këto ditë të ftohta dimri ato do t’jua bëjnë mbrëmjen edhe më të bukur.

Lexo Edhe:

A Very Merry Mix-Up / 2013

Kjo histori e krijuar për ata që duan të shikojnë filma të butë ndërsa janë të mbështjellë me një batanije, duke pirë çokollatë të nxehtë. Një vajzë e quajtur Alice do të takojë prindërit e të fejuarit të saj për Krishtlindje. Në aeroport, ajo përballet me shumë sfida dhe pengesa të ndryshme: i humbet bagazhi dhe i prishet telefoni. Për fat të mirë, ajo takon një djalë të quajtur Matt dhe një takim i papritur kthehet në një aventurë të pabesueshme.

The Princess Switch / 2018

Është një film i mrekullueshëm për ata që duan të përjetojnë një atmosferë romantike në prag të Krishtlindjeve. Dukesha Margaret dhe Stacy e thjeshtë, nga Çikago. Një ide e pafajshme për të ndërruar vendet kthehet në një dhuratë nga fati, me ndihmën e një magjie të vogël, sigurisht.

Bridget Jones’s Baby / 2016

Kanë kaluar 12 vjet që kur pamë për herë të fundit të dashurën tonë Bridget Jones në ekranin e madh. Ajo nuk ka më probleme me peshën e tepërt, karriera e saj po rritet, por Bridget Jones nuk do të ishte Bridget Jones pa superfuqinë e saj që e fut atë në situata pak të pakëndshme. Ky film është i bukur dhe qesharak, dhe nëse ju pëlqejnë historitë e ngrohta dhe shpirtërore me fund të lumtur, është pikërisht ajo që ju nevojitet.

The Man Who Invented Christmas/ 2017

Pasi u përball me mungesën e frymëzimit dhe çështjeve financiare, shkrimtari i ri anglez Charles Dickens, pavarësisht refuzimeve nga botuesit, vendos të shkruajë dhe të botojë një libër të titulluar A Christmas Carol. Më vonë, ai bëhet një simbol i faljes, mëshirës dhe dashurisë. Kjo histori prekëse ka të bëjë me besimin në ëndrrat tuaja dhe se si krijohen mrekullitë e Krishtlindjeve. Dhe qindra vjet më pas, këto mrekulli ende na bëjnë të bëjmë gjëra të mira dhe të mos dorëzohemi kurrë.

Nativity/2009


Pasi humbi burimin e gëzimit në jetën e tij, mësuesi i shkollës fillore Paul Maddens (Martin Freeman) merr një kërkesë për të krijuar një shfaqje Krishtlindjesh dhe fillon të punojë me një asistent të çuditshëm, zotin Poppy (Marc Wootton). Për më tepër, për të mërzitur mikun e tij të vjetër, një regjisor i famshëm i lojërave për fëmijë, Paul pretendon se njerëz nga Hollywood do të vijnë dhe do të shijojnë performancën e tij. Gënjeshtra përhapet në qytet shumë shpejt dhe kthehet në një problem, por më vonë duket se është vetëm fillimi i një historie të mrekullueshme Krishtlindjesh.

The Christmas Chronicles/ 2018

Teddy dhe Kate vendosin të regjistrojnë mbërritjen e Babagjyshit për të provuar se ai ekziston. Një ide e guximshme kthehet në një udhëtim të mahnitshëm ku qëllimi i tyre është të shpëtojnë Krishtlindjen, së bashku me Babagjyshin kukudhët e tij dhe drerin fluturues. Ky është një film vërtet i bukur dhe madje edukativ që duhet ta shikoni patjetër me gjithë familjen tuaj përpara Krishtlindjeve.

The Knight Before Christmas/ 2019

Kjo është një komedi romantike që do t’ju mbushë zemrën me dashuri, gëzim dhe ndjenjën e magjisë. Kalorësi mesjetar, Sir Cole, e gjen aksidentalisht veten në një botë moderne ku takon një mësuese shkolle të quajtur Brooke. Ajo mendon se Cole po vuan nga amnezia dhe përpiqet ta ndihmojë atë. Brooke nuk e ka idenë se ai është princi që ajo ka pritur gjatë gjithë jetës së saj.

Frozen II/ 2019

Ky është një film vizatimor tepër i bukur për të gjithë familjen që mund t’ju bëjë të harroni problemet tuaja të përditshme dhe të filloni të besoni përsëri në dashuri, miqësi dhe magji. Në këtë kapitull të ri, Elsa duhet të niset në një udhëtim të rrezikshëm për të shpëtuar mbretërinë e saj. Ajo shoqërohet nga ekipi i saj, motra e saj Anna, i dashuri i saj Kristoff, Sven dhe plaku prej dëbore, gazmori Olaf.

Last Christmas/ 2019

Një komedi romantike, e cila sjell në ekran Emilia Clarke dhe Emma Thompson, e cila luan nënën e personazhit kryesor. Humori dhe kënga legjendare Last Christmas janë arsyet kryesore për të parë filmin.