84-vjeçarja që kurrë nuk e ‘tradhtoi’ veshjen e fshatit, me të shkoi edhe në Gjermani - Gazeta Express
string(82) "84-vjecarja-qe-kurre-nuk-e-tradhtoi-veshjen-e-fshatit-me-te-shkoi-edhe-ne-gjermani"

Lajme

Gazeta Express

02/10/2022 9:48

84-vjeçarja që kurrë nuk e ‘tradhtoi’ veshjen e fshatit, me të shkoi edhe në Gjermani

Lajme

Gazeta Express

02/10/2022 9:48

Është rritur me traditat e Dukagjinit.

Gazetare: Egzona Shahini

Lexo Edhe:

Dhe për këtë arsye, Ajshe Ademaj nga fshati Lubovë qysh e vogël ka pëlqyer çdo detaj të veshjeve tradicionale. Ani pse 84-vjeçare, asgjë nuk mund ta bind që të mos i përdorë këto veshje.

Edhe kur udhëton jashtë vendit, ajo gjithmonë ka veshjen e njëjtë, gjë e cila habitë shumë persona.

Ndryshe, ajo qep edhe vetë veshjet tradicionale.

Për më shumë mund të shihni videon duke klikuar KËTU