80 shtetas italianë gati të riatdhesohen nga Shqipëria - Gazeta Express

Ballina

Gazeta Express

30/03/2020 21:12

80 shtetas italianë gati të riatdhesohen nga Shqipëria

Ballina

Gazeta Express

30/03/2020 21:12

Rreth 80 shtetas italianë të cilët ndodhen në Shqipëri, po bëhen gati të nisen këtë mbrëmje drejt Italisë.

Shtetasit në fjalë kishin ‘ngecur’ për shkak të koronavirusit në Shqipëri dhe pritet që të lundrojnë drejt Italisë me një traget të linjës Durrës- Bari.

Shtetasit italianë janë shprehur të lumtur që qeveria e tyre ka bërë të mundur riatdhesimin e tyre./Express