8 vjet nga vrasja e policit të EULEX-it në veri - Gazeta Express

Lajme

Gazeta Express

19/09/2021 8:53

8 vjet nga vrasja e policit të EULEX-it në veri

Lajme

Gazeta Express

19/09/2021 8:53

Para tetë vitesh një pjesëtar i misionit të Bashkimit Evropian për sundimin e ligjit, është vrarë në veriun e Kosovës.

Audrius Senavicius, doganieri 35-vjeçar lituanez, ishte vrarë në afërsi të Zveçanit nga persona të armatosur.

Lexo Edhe:

Senavicius ka shërbyer në misionin e EULEX-it prej gushtit 2012.

Ai ka lënë pas vete gruan dhe dy fëmijë./KP