8-vjeçari gati sa nuk e vrau xhaxhanë e tij në Turqi – Publikohen pamjet - Gazeta Express

Lajme

Gazeta Express

24/09/2021 17:20

8-vjeçari gati sa nuk e vrau xhaxhanë e tij në Turqi – Publikohen pamjet

Lajme

Gazeta Express

24/09/2021 17:20

Në qytetin turk të Rizes, një fëmijë 8-vjeçar shihet duke gjuajtur me armë.

Sipas mediave turke, A.Mustafa e detyroi nipin të gjuante me armën që ia dha vetë ai.

Lexo Edhe:

Ndërsa, 8-vjeçaru duke qenë pa eksperiencë në gjuajtje i drejtoi gabimisht armësh xhaxhait dhe për paksa nuk e vrau.

I gjithë rasti është regjistruar nga kamera e telefonit dhe u shpërnda në mediat sociale, ndërsa, autoritetet policore turke kanë nis hetimet rreth rastit duke e marrë në pyetje 45-vjeçarin.