7 të vdekur në Serbi nga Covid 19 - Gazeta Express

7 të vdekur në Serbi nga Covid 19

Lajme

Gazeta Express

06/08/2020 16:15

Shtatë persona kanë vdekur në Serbi në 24 orët e fundit nga COVID-19, ndërsa janë regjistruar edhe 299 raste të reja.

Numri total i të vdekurve në Serbi nga COVID-19 ka arritur në 621, ndërsa i të infektuarve në 27.332.

Në Kroaci është regjistruar një i vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit dhe 28 raste të reja.

Numri total i të vdekurve ka arritur në 155 në Kroaci, ndërsa i të infektuarve në 5404. Raste aktive janë 561.