6 të vdekur, 103 raste pozitive me COVID-19, dhe 95 të shëruar, analizohen 459 mostra - Gazeta Express
string(80) "6-te-vdekur-103-raste-pozitive-me-covid-19-dhe-95-te-sheruar-ne-24-oret-e-fundit"

6 të vdekur, 103 raste pozitive me COVID-19, dhe 95 të shëruar, analizohen 459 mostra

Gazeta Express

17/07/2020 15:19

Në një konferencë për media të organizuar nga Ministria e Shëndetësisë janë dhënë edhe rezultatet e infektimeve me COVID-19 për datën 16 korrik.

Testime në përgjithësi janë kryer 459 mostra, prej  të cilave pozitive kanë rezultuar 103 raste dhe janë shëruar 95 pacientë.

Lexo Edhe:

Derisa numri total i vdekjeve ka shkuar në 124, gjë që tregon se vetëm në datën 16 korrik kanë ndërruar jetë 6 persona nga COVID-19./Express/