5 thëniet që nënat e lodhura nuk duan t’i dëgjojnë - Gazeta Express
string(49) "5-theniet-qe-nenat-e-lodhura-nuk-duan-ti-degjojne"

Shneta tjera

Gazeta Express

07/04/2023 20:58

5 thëniet që nënat e lodhura nuk duan t’i dëgjojnë

Shneta tjera

Gazeta Express

07/04/2023 20:58

Të gjitha nënat arrijnë një pikë rraskapitjeje kur lodhja arrin kulmin. Këtu kemi 5 thënie që shumëkush ua thotë nënave të lodhura dhe ato vetë irritohen kur i dëgjojnë.

Te kuptoj pasi edhe une nuk fle dot me shume se 7 ore

Lexo Edhe:

Një gjë është të jesh në gjendje të flesh dhe të mos jesh në gjendje, dhe një tjetër të mos jesh në gjendje sepse duhet të kujdesesh për dikë që varet nga ti dhe dëshiron që të jesh zgjuar.

A nuk ushqehesh mirë, se e shoh që je pak e dobët

Sigurisht që nuk ushqeheni mirë pasi keni pesë gjëra të tjera për të bërë në të njëjtën kohë dhe në të njëjtën kohë, duhet të siguroheni që edhe të tjerët të “ushqehen mirë”.

Shkoni për një shëtitje për t’u çlodhur

Një shëtitje jashtë shtëpisë është e nevojshme herë pas here për të pastruar mendjen. Por nënat nuk kanë kohë dhe humor në të njëjtën kohë.

Për të fjetur mirë, flini kur fëmija fle

Të gjithë për disa arsye ndiejnë nevojën për ta ndarë këtë sekret të madh me një nënë. Po, ndonjëherë mund të flini kur fëmija është duke fjetur, por shpesh keni gjëra të tjera për të bërë që nuk bëhen kur fëmija është zgjuar, kështu që nuk është aq e realizueshme.

Është fëmijë shumë i qetë, prandaj mos u anko

Mund të jetë qetësi para atyre që vijnë në shtëpi për një ose dy orë, por pasi të përfundojë vizita, cikli i kujdesit fillon përsëri, i shoqëruar zakonisht me të qara dhe parehati./abcnews.al