5 pacientë lënë spitalin, 76 të shëruar nga koronavirusi në Shqipëri - Gazeta Express

Shqiperi

Gazeta Express

02/04/2020 18:53

5 pacientë lënë spitalin, 76 të shëruar nga koronavirusi në Shqipëri

Shqiperi

Gazeta Express

02/04/2020 18:53

Pesë pacientë kanë lënë ambientet e spitalit ‘Covid1’ në Tiranë, pasi janë shëruar nga koronavirusi. Lajmin e sjell Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, e cila shton se tashmë shkon në 76 numri i të shëruarve nga koronavirusi në Shqipëri.

“5 pacientë kanë lënë sot spitalin #Infektiv
Mjekët dhe infermierët që shihni në foto janë një pjesë e ekipit të palodhur të këtij spitali që po përballen ditë e natë, me sakrificë të jashtëzakonshme në luftë me #COVID19❗

Deri tani 76 pacientë janë shëruar nga #COVID19”-njofton Ministrja e Shëndetësisë./Express